Dan medijske pismenosti u KGZ V. Nazora

Jedan dan kao radio novinari

Povodom Dana medijske pismenosti učenici trećih razreda posjetili su knjižnicu Vladimira Nazora te interaktivno sudjelovali u stvaranju radio emisije Stigla je pošta.  Radionicu su vodile novinarke i urednice Hrvatskog radija prvi program Sandra Maričić i Majda Makovec.

Dana 19. travnja, učenici 3.b i 3.d razreda  posjetili su Knjižnicu Vladimira Nazora, povodom obilježavanja Dana medijske pismenosti. U dječjem odjelu knjižnice srdačno su nas dočekale knjižničarka Ana Marija Malbašić te urednice i radio novinarke Hrvatskog radia, prvi program, Sandra Maričić i Majda Makovec.U početku našeg druženja radio voditeljice ukazale su na prisutnost medija s kojima se učenici susreću. Novinarke Sandra i Majda vodile su učenike kroz malu školu radijskog novinarstva. Učenici su podijeljeni u dvije skupine jedni su bili u ulozi novinara i postavljali pitanja a druga skupina su bili ispitanici koji su trebali dati odgovore na postavljena pitanja, Naravno tema razgovora bila je važnost medija u životima učenika. Nakon toga razgovarali smo o čitanju te su učenici otkrili naslove svojih omiljenih knjiga i razloge zašto su im baš te knjige najdraže. Novinarke su učenicima omogućile da se kao pravi novinari koriste diktafonom dok su postavljali i odgovarali na pitanja. Puni novih dojmova iščekujemo emitiranje naše radijske emisije Stigla je pošta. Emisija će se emitirati 4. svibnja 2018. u 11 i 40 te 19 i 30 sati na Hrvatskom radiju Prvi program.

Učenici 3.b razreda i učiteljica RN Maja Cindrić