Projektna nastava

Učiti o učenju – Projektna nastava šestih razreda

Projektna nastava šestih razreda

Učiti o učenju

Učenici šestih razreda prisustvovali su radionicama o učenju i grupnom radu u sklopu projekta „Naučiti kako učiti“.  Dvije radionice vodila  je gospođa Vlatka Butković, voditeljica i profesorica škole stranih jezika. Radionice su u učenicima probudile znatiželju za lakšim i zabavnijim načinima učenja. Radionice su održavane tijekom listopada i studenoga 2017. godine. Svrha ovog projekta je usmjeriti učenike da pronađu što jednostavnije načine i metode učenja.

Radionice u svim šestim razredima odvijale su se nekoliko tjedana u kojima smo naučili osnovna pravila o učenju i grupnom radu te vođenju bilježaka na satu. Naučili smo sve tipove učenja (auditivni, vizualni, tjelesni) i pravila rada u grupi (ne upadati u riječ, svatko ima pravo reći svoje mišljenje…). Svaka je grupa dobila zadatke iz jednog predmeta i rješavala ih u ograničenom vremenu, poštujući osnovna pravila rada u grupi (grupe su se svaki sat izmjenjivale). Na jednom od satova, 6. studenoga, radionici je prisustvovala gđa. Butković koja se i sama susreće s problemima rada u grupi, s odraslima i djecom, pri radu u školi stranih jezika. Objasnila nam je da je rad u grupi kao razgovor oko logorske vatre u kojem nema straha od neuspjeha i pogrešaka, te u kojem svatko ima pravo reći svoje mišljenje. Potaknula nas je na kritičko razmišljanje svojom prezentacijom i predavanjem, što nam je pomoglo u daljnjim grupnim radovima iz raznih predmeta. Gospođa Butković  posjetila nas je još jednom, 20.studenoga, kad nam je ponovila naučeno te pokazala razne aplikacije koje nam učenje čine zabavnijim, lakšim i zanimljivijim (Flipboard, Photomath…).

Anja Boršić, 6. a

1 Komentar