Ne damo te, Čokso naša!!!

Grupa Stvaralačko pisanje (učenici 4. razreda) s učiteljicom Jadrankom Vurnek sudjelovala je u radionici kreativnog pisanja. Radionicu je vodila književnica Jelena Pervan.

Časni sude, Zdravko Brokulić, ne smijete nam oteti čokoladu jer čokolada je veselje, utjeha, najbolji prijatelj, emocija, zastrašujuće privlačna i ne možemo joj odoljeti. Znamo da se osjećaš potišteno, bijesno, ljubomorno i zavidno. Znamo da te Čoksa razočarala, ali svatko treba drugu priliku. Priliku za promijeniti se. Možete li se sjetiti koliko ste nekada voljeli Čoksu? Koliko ste jako željeli otvoriti tvornicu čokolade i koliko vam je uljepšala djetinjstvo.

Znamo da se Čoksa nije lijepo ponijela, ali ako je ukinete, svijet će biti tužno mjesto.

Ništa više neće biti isto.

Djetinjstva neće imati toliko osmijeha, a neka djeca nikada neće okusiti Čoksu.

Neće znati što propuštaju, a propuštaju veliki užitak.

Sjećate se prve Čokse koju ste probali? Možete li zamisliti život bez tog okusa? Neopisivog okusa…

Nitko ne treba živjeti bez Čokse, ne trebate ni vi.

Oprostite joj.

Probajte ju.