Uvodnik

Dragi stenovci,

zadovoljstvo nam je predstaviti 21. broj Stena koji je ujedno i prvi  broj našeg lista u digitalnom obliku. Odlučili smo digitalizirati naš školski list kako bismo bili ukorak sa suvremenom tehnologijom i kako bismo vam omogućili pregled aktualnih vijesti koje su popratili naši novinari i ostali učenici škole. Ovogodišnja tema broja je „Upoznaj moje zanimanje“ čija je glavna ideja usmjeriti učenike na razmišljanje o budućim zanimanjima te na spoznaju o vlastitim talentima i vještinama koje bi mogli iskoristiti u životu. Ova tema proizašla je iz istoimenog projekta osmih razreda u sklopu kojeg smo ugostili nekoliko osoba raznih struka, opisali kako su ostvarili svoje snove i prezentirali ono čime se bave. Neka od glavnih događanja koja su obilježila ovu godinu su posjet predsjednici Kolindi Grabar Kitarović, Advent u našoj školi, Dan sjećanja na Vukovar, MAT liga, predstavljanje Dječje udruge Hrabrost, terenska nastava učenika u Ljubljanu kao i ostale terenske redovne nastave. Bili smo finalisti u projektu radija Antene „Glazbom reci stop maltretiranju“ gdje su naši učenici izveli pjesmu „Impossible“ te oduševili brojne slušatelje. Imali smo mnogo zanimljivih gostiju poput Minee i Luke Bulića te razgovarali s Milom Mrvaljem, pokretačem udruge Ulični fajteri. Svoje kreativne uratke predstavljamo u rubrikama Literarne iskrice i Likovna škrinjica, a rezultate našeg truda možete pogledati u rubrici Naši uspjesi. Ako se nakon svega ovog želite malo zabaviti, možete zaviriti u rubriku Primi smijeh za kraj koja će vas opustiti i nasmijati.

Urednica Stena, Lara Frangen, 8. d

Ilustracija: Ozana Pavlović, 6. b